CO JE U NÁS NOVÉHO

.. i nadále potřebujeme podporu a děkujeme za pomoc

Stále na cestách

Vítkovi a Fandovi bylo 26.1.2017 osm let. Chodí už čtvrtým do speciální školky v Jihlavě a od září budou navštěvovat speciální školu také v Jihlavě. Jihlava je od našeho bydliště asi 40km a dojíždění je pro nás velmi náročné, mimo jiné i finančně. Ale u nás bohužel není žádné zařízení, kde by se synům dostala taková komplexní péče, jako tomu je a bude právě v jihlavských zařízeních.
Pokroky nám dělají radost.
Co se týká zdravotní stránky, tak dělají kluci pokroky, jak po fyzické, tak hlavně mentální stránce. Hodně se jim zlepšila řeč, začínají si všímat ostatních dětí, opakují po nich, co dělají. Udrží pastelku a čmárají, naučili se stříhat nůžkami. Zkouší doma dělat věci, co vidí u nás jako je umývání nádobí, vytírání, mytí oken.

Vozíčky

Fyzicky jsou na tom hůře, stále nechodí, ale pohybují se na vozíčkách, které jsme jim vloni koupili. Snaží si stoupat i na nožky, ale bohužel chodit jim nejde. Snad jednou. Milují vodu a tak jsme se s manželem rozhodli pořídit jim na zahradu velký bazén, aby se mohli v létě koupat.
Rehabilitace, rehabilitace, rehabilitace...
Hlavně ale stále rehabilitujeme. Rehabilitaci ve slovenském centru už neabsolvujeme. Je to z toho důvodu, že je velmi finančně náročná a není možné ji pravidelně opakovat. Právě pravidelné opakování rehabilitace je nejdůležitější faktor toho, aby se dítě, které má nějaký hendikep, posouvalo ve svém vývoji dopředu. 

Rehabilitace

Jestliže se rehabilitace často a pravidelně neopakuje, nemá velký význam ji jednou za rok platit. My jsme měli velké štěstí a našli jsme skvělou rehabilitaci v Praze v centru Spirála. Rehabilituje tady s dětmi paní Renata Vodičková. Má velké znalosti, zkušenosti, empatii a ještě něco navíc a to vše dokáže zkombinovat tak, aby s dítětem cvičila co nejefektivněji, ale zároveň šetrně. Dokáže s dítětem cvičit, ale přitom mu vsugerovat, že si hraje. Naši kluci jsou nadšení. Do Spirály jezdíme každé tři měsíce na dva týdny a cena rehabilitace je kolem 30 tisíc.
Mimo Spirálu jezdíme ještě dvakrát do roka na týdenní hiporehabilitační pobyt do Vyškova. Kluci koníky milují a ježdění jim moc pomáhá. Tato rehabilitace vyjde na 5000kč plus ubytování .A v srpnu se účastníme rehabilitačního pobytu u V.Meziříčí také s hipo a canisterapií. Nově jezdíme na terapii do Třince (Felden Kreis terapie) která je zaměřená na nervový systém a pomáhá klukům po mentální stránce. Pobyt zde vychází na 20 tisíc za týden.
Na rehabilitace nám pojišťovna stále nepřispívá a tak jsme pořád odkázaní na pomoc dobrých lidí. Bez jejich pomoci bychom synům nemohli zajistit rehabilitace a ani pomůcky a třeba také léčivé prostředky, masáže, kyslíkové terapie a spousty dalšího. 

Protože stálý dozor pro kluky je potřebný a důležitý, využíváme mimo rodiny i služeb Charity Pelhřimov která je zpoplatněna 130Kč za hodinu asistence. Kluci mají radost z každé návštěvy asistentek a dělají společně různé aktivity.

Terezka
Nerada bych zapoměla na naší dceru Terku, je jí už jedenáct let a chodí do šesté třídy do školy v Pelhřimově. Je moc šikovná a velice dobře se učí, hraje na flétnu a ráda kreslí a tvoří. Špatně snáší situaci kolem kluků, naše časté odjezdy a pobyty mimo domov. A taky ji ruší křik kluků, často mívají záchvaty vzteku a je to náročné. Snažíme se jí to vynahrazovat,ale ale...

Děkujeme za pomoc

Pomozte nám....
Pokud by jste nám chtěli pomoci máme založený účet u Konta Bariéry a to :
777 777 222/0800 VS 0901260041
nebo máme soukromý účet : 4310120380/7940
Za vaši případnou pomoc vám upřímně děkujeme Martina a Fanda Hypšovi,rodiče
email : otapa@centrum.cz tel.: 774 719 858